Drużyna Pociągowa
Kto był kim i za co odpowiadałDrużyna Pociągowa

Drużyna pociągowa składała się z: drużyny trakcyjnej - maszyniści, drużyny konduktorskiej - kierownik, rewizor, konduktorzy i pomocnicy oraz ze strażników. W miarę możliwości dążyliśmy do tego, by drużynę tworzyli zawsze ci sami ludzie. Chcieliśmy stworzyć zgrany zespół, w którym wszyscy znają się, wiedzą czym jest Pociąg oraz czego można oczekiwać po kolegach.

W roku 2010 drużynę ostatniego Pociągu ITK stworzyli:

naczelnik Pociągu
Jacek
Zawiadowca ITK, organizator. Kierował całością imprezy i pracą członków drużyny. Podejmował też wszystkie istotne dla Pociągu decyzje. Krótko mówiąc - dowódca.
z-ca naczelnika Pociągu
Krzysztof
Zastępca zawiadowcy ITK. Pomagał w pracy szefowi i zastępował go, gdy była taka potrzeba. Dbał także o różne techniczne szczegóły przejazdu.
kierownik Pociągu
Mieczysław
Odpowiadał przede wszystkim za jazdę Pociągu zgodnie z obowiązującymi kolejowymi przepisami. Pilnował godzin odjazdów, pod jego bezpośrednim nadzorem w zakresie ruchowym pracowali konduktorzy i pomocnicy.
maszynista
Marian
Jeździł lokomotywą Pociągu od 2005 r., zaś od 2009 r. prowadził ją jako samodzielny maszynista. Zastąpił pana Edwarda, który odszedł na emeryturę. Jazda pana Mariana była przysłowiowo tak delikatna, że można ją było rozpoznać tylko po ruchu krajobrazu za oknami wagonów.
pomocnik maszynisty
Artur
Pan Artur to nowy członek załogi, w 2010 r. jechał pierwszy raz. Odpowiadał za to, żeby lokomotywa przez cały czas była w pełni sprawna. Na postojach oprowadza po niej zainteresowanych oraz udzielał informacji.
konduktor rewizyjny
Jakub
Kierował przejazdem od strony handlowej i w tym zakresie podlegali mu pozostali konduktorzy. Odpowiadał za sprawy związane z biletami, rezerwacjami miejsc, ankietami i souvenirami dla Was.
konduktor 1
Łukasz
Zadaniem wszystkich pozostałych konduktorów oraz pomocników było przebywanie na linii frontu, czyli wśród Was. Trudno wymienić ich konkretne zadania, ponieważ było ich sporo. Po prostu - robili co trzeba.
pomocnik 1
Ewa
pomocnik 2
Magdalena
pomocnik 3
Patrycja
pomocnik 4
Justyna
pomocnik 5
Piotr
pomocnik 6
Damian

...oraz strażnicy

strażnik
Mariusz
Strażnicy czuwają nad bezpiecznym przebiegiem przejazdu, a także udzielają w razie potrzeby pomocy zespołom konduktorskim.
strażnik
Mariusz
strażnik
strażnik
strażnik
MariuszPozdrawiamy!


powrót